اظهار نظر امانوئل مکرون راجع به بیت المقدس - ۱۵ آذر ۱۳۹۶

اظهار نظر امانوئل مکرون راجع به بیت المقدس - ۱۵ آذر ۱۳۹۶
« رئیس جمهور ایالات متحده به طور یکجانبه تصمیم گرفت بیت المقدس را به عنوان پایتخت دولت اسرائیل به رسمیت بشناسد و سفارت آمریکا را به این شهر منتقل نماید. این تصمیمی تأسف بار می‌‌باشد که مورد تأیید فرانسه نیست و با قوانین بین الملل و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در تضاد است.
به دنبال گفتگویی که دو روز پیش با رئیس جمهور ترامپ داشتیم، این موضع را به طور روشن اعلام نمودم. وضعیت بیت المقدس یک مسئله امنیت بین المللی می‌‌باشد که مربوط به کل جامعه بین الملل است و می‌‌خواهم به طور روشن در حضور شما اعلام نمایم که وضعیت بیت المقدس باید توسط اسراییلی‌ها و فلسطینی‌ها در چارچوب مذاکراتی تحت نظارت سازمان ملل مشخص شود.
در همین راستا، تعهد فرانسه و اتحادیه اروپا را به راه حل دو دولت اسرائیلی و فلسطینی یاد آوری می‌‌نمایم که در کنار یکدیگر در صلح و امنیت با مرزهای بین المللی به رسمیت شناخته شده و تعیین بیت المقدس به عنوان پایتخت دو دولت به حیات خود ادامه خواهند داد.
در حال حاضر، همگان را به آرامش و پذیرش مسئولیت فرا می‌‌خوانم. باید به هر قیمتی از خشونت جلوگیری کنیم و الویت را به گفتگو بدهیم. فرانسه آماده است تمامی‌ اقدامات مفید را با شرکای خود در این راستا انجام دهد ».

JPEG

Dernière modification : 07/01/2020

بالای صفحه