سینما - حضور پررنگ ایران در جشنواره بین المللی سینمای انیمیشن انسی (21 تا 26 خرداد 1397)

چهار اثر ایرانی در پنجاه و هشتمین دوره جشنواره بین المللی انسی که بزرگترین استعدادهای سینمای انیمیشن را گردهم می آورد به نمایندگی از ایران شرکت کرده اند. جشنواره از 11 تا 16 ژوئن (21 تا 26 خرداد) برگزار می گردد .

فیلم « آخرین داستان » به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر که در سال 2013 بر اساس شاهکار ادب کهن پارسی « شاهنامه حکیم فردوسی » ساخته شده است در بخش فیلم بلند خارج از مسابقه این جشنواره بروی پرده خواهد رفت.

در بخش فیلم کوتاه، « آقای گوزن » ساخته مجتبی موسوی در سال 2018، در فضای ایستگاه مترویی مخروبه در اروپا به موضوع مسخ شدگی می پردازد.

در همین بخش، حسین ملایمی با « بدو رستم بدو » با استفاده از رستم، قهرمان اسطوره ای پارس که به آینده سفر کرده است، چالشهای پیش روی بشریت را به تصویر می کشد.

« روبی و جوجه ها : مسافری از فضا » اثری از بابک و بهنود نکوئی در بخش سریال تلویزیونی نمایش داده خواهد شد. داستان در مورد یک موجود فضائی است که در جستجوی غذا در جنگلی فرود می آید. این سریال 26 قسمته پیشتر در دهمین دوره جشنواره انیمیشن تهران در فوریه 2018 و همچنین در چهارمین جشنواره تولیدات تلویزیونی جام جم در آوریل 2018 در ایران بر روی پرده رفته بود.

این حضور پررنگ در جشنواره انسی بار دیگر بر غنا و تنوع آفرینش آثار هنری در ایران صحه گذاشته و نشانگر علاقه و توجه خاصی است که فرانسه برای آن قائل است.

JPEG

Dernière modification : 07/01/2020

بالای صفحه