درخواست روادید برای فرانسه در ایران

تقاضاهای ویزا در ایران توسط بخش کنسولی سفارت فرانسه در تهران بررسی می گردند.

برای دریافت اطلاعات، آماده سازی پرونده و یا پیگیری تقاضایتان، به سایت France-visas که سایت رسمی تقاضای ویزا برای فرانسه است متصل شوید.

France-visas درگاهی منحصر به فرد است که شامل تمامی اطلاعات لازم است که شما را در امر تقاضای ویزا راهنمایی کرده و شما را در تمامی مراحل تقاضای ویزا (آماده سازی پرونده، درج اطلاعات، ارائه مدارک و پیگیری تقاضا) همراهی می کند.

مراحل اصلی تقاضای ویزا

آیا به ویزا نیاز دارید؟

PNG به کمک assistant visa، فرانس ویزا به شما کمک می کند که مشخص کنید آیا به ویزا نیاز دارید و یا اینکه به چه نوع ویزایی نیاز دارید. این سایت برای شما معین می کند که چه مدارکی و چه تعرفه هایی برای پرونده شما مورد نیاز می باشند.

تقاضای خود را به صورت آنلاین کامل کنید.

PNG بعد از آنکه مطمئن شدید که به ویزا نیازمندید، شما می توانید تقاضای خود را به صورت آنلاین روی درگاه مورد نظرتکمیل نمایید. از شما خواسته خواهد شد که یک حساب کاربری روی فرانس ویزا ایجاد کنید که در تمام مراحل تقاضای ویزا شما را همراهی خواهد کرد.

مدارک خود را به مرکز تحویل مدارک ویزا تحویل دهید.

PNGبعد از تکمیل پرونده تان به صورت آنلاین، فقط کافی است آن را به مرکز تحویل مدارک ویزای کشورتان ارئه دهید. فرانس ویزا به شما تمامی اطلاعات لازم را برای آگاهی از مرکزی که باید برای تحویل تقاضای ویزا به آن مراجعه کنید، در اختیار شما می گذارد.

تقاضای خود را پیگیری کنید.

PNGبعد از تحویل پرونده، شما می توانید وضعیت تقاضای خود را پیگیری نمایید. می توانید از زمان و محل تحویل گذرنامه تان مطلع شده و ورودتان به فرانسه را تدارک ببینید.

هشدار در رابطه با کلاهبرداری در ویزای فرانسه :

سفارت فرانسه در تهران اطلاعات مندرج در مقاله « تشکیلات سفارت فرانسه در پاساژ لوکس در شمال تهران؟ ! » را که در تاریخ 29 اوت 2017 [7 شهریور 1396] ازسوی خبرگزاری ایسنا منتشر شد رد می کند. مقاله مذکور، که پیمانکار مسئول دریافت تقاضاهای صدور ویزا برای فرانسه را سخت زیرسوال می برد، تنها بر مبنای مشاهدات یک متقاضی ویزا نوشته شده، که ایشان هم تقاضای خود را پیش از برون سپاری به شرکت VFS، به بخش ویزای سفارت ارائه داده بود. سفارت فرانسه همچنین متأسف است که نگارنده مقاله فوق با این سفارتخانه تماس نگرفته تا واکنش رسمی ما به این اتهامات را پذیرا باشد.

سفارت فرانسه یادآوری می نماید که فقط شرکت VFS صلاحیت آن را دارد که ازطریق فرآیندی مطمئن، به متقاضیان ویزا وقت مصاحبه بدهد و پرونده شان را در ازای دریافت هزینه ثابت 40 یورو )علاوه بر مبلغ 80 یورو که در چارچوب هزینه قانونی توسط سفارت اخذ می‌‌شود( برای خدمات فوق تحویل بگیرد. با این حال بررسی پرونده و صدور ویزا صرفاً در صلاحیت مقامات فرانسوی می باشد. لذا نه شرکت VFS و نه هیچ آژانس خصوصی دیگری کوچکترین صلاحیتی در زمینه های فوق ندارند.

بنابر آنچه گفته شد، سفارت فرانسه نسبت به هرگونه کلاهبرداری یا اخاذی در این مورد که در اینترنت یا حوالی مرکز VFS پیشنهاد می شود و دایر بر امکان دریافت وقت سفارت خارج از چارچوب فرآیند فوق یا تسهیل در صدور آن در قبال پرداخت مبالغ اضافی هنگفت است به متقاضیان ایرانی ویزا هشدار می دهد.

همسران اتباع فرانسوی باید برای ارسال تقاضای خود به آدرس زیر ایمیل بزنند:
visas.teheran@diplomatie.gouv.fr
اگر مایل به تحصیل در فرانسه هستید، باید با کامپوس فرانس تماس بگیرید که شما را در مراحل تقاضای ویزا همراهی خواهد کرد.

Dernière modification : 22/06/2022

بالای صفحه