علمی و دانشگاهی – جلسه مشاوره « تحصیلات در فرانسه »

روز 14 آذر 1397 جلسه ای مشاوره ای در مورد « تحصیلات در فرانسه » توسط سفارت فرانسه در ایران و کامپوس فرانس ایران برگزار شد که ورود برای عموم آزاد بود.

طی این رویداد گروه کامپوس فرانس ایران به سوالات بیش از 300 متقاضی پاسخ داد. همچنین شش ماه آموزش رایگان در مرکز زبان فرانسه تهران و بن خرید کتاب به قید قرعه به 3 دانشجو به عنوان هدیه اهدا شد.

این جلسه در پی 37 جلسه مشاوره ای که در طول سال 2018 توسط سفارت فرانسه و کامپوس فرانس ایران برگزار شده بود برای دانشجویان ایرانی ترتیب داده شد.

در حال حاضر فرانسه چهارمین کشور مقصد دانشجویان از سرتاسر دنیاست و 7000 دانشجوی خارجی از بورس های دولت فرانسه بهرمند هستند. با 62 برنده جایزه نوبل، فرانسه به عنوان یکی از قطب های علمی بین المللی شناخته می شود و از طرفی دانشگاه مونپلیه جایگاه اول رتبه بندی شانگهای 2018 را برای پژوهش درباره محیط زیست کسب کرد.

در چارچوب دیدارهای دانشگاهی فرانسه زبان که 19 نوامبر 2018 در پاریس برگزار شد، نخست وزیر فرانسه به معرفی استراتژی انگیزشی « فرانسه را انتخاب کن » برای جذب دانشجویان بین المللی پرداخت و اعلام کرد که چشم انداز جذب دانشجو تا سال 2027 رسیدن به عدد 500000 است.

آخرین اطلاعات و جلسات را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
@campusfranceiran, @clfteh et @FranceenIran

JPEG

Dernière modification : 07/01/2020

بالای صفحه