علمی و دانشگاهی – حمایت سفارت و انجمن ایران شناسی از همایش بین المللی « آینده جهان اسلام در افق 1414 » در دانشگاه تهران مورخ 8 و 9 اردیبهشت 1398

سفارت و انجمن ایران شناسی فرانسه، از همایش بین المللی برگزار شده توسط موسسه آینده پژوهی جهان اسلام به مدیریت آقای دکتر حمزه صفوی حمایت کردند.

این کنفرانس با موضوع «آینده جهان اسلام در افق 1414 » در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در روزهای 8 و 9 اردیبهشت 1398 برگزار شد. مسئولین ایرانی متعددی در افتتاحیه این همایش شرکت کردند از جمله سردار یحیی رحیم صفوی، آقای علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و آقای دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران.

این همایش بین المللی، بسیاری از فعالان، پژوهشگران و متفکرین را جهت بررسی چالش های معاصر و درک تحولات دنیای اسلام گردهم آورد.

بدین مناسبت میزگردهای متعددی برای تفکر در مورد توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و همچنین در زمینه فناوری، محیط زیست و فرهنگ های دنیای اسلام شکل گرفت.

با حمایت انجمن ایران شناسی و سفارت فرانسه در ایران، دو پژوهشگر از طرف این کشور در همایش شرکت کردند : خانم آنیس لوالوآ، متخصص خاورمیانه و خانم فاتیا دازی-هنی، استاد و محقق موسسه مطالعات سیاسی شهر لیل.

سخنرانی های این دو پژوهشگر به اخص درباره آینده روابط میان اروپا و خاورمیانه و ساز و کار شاکله های قدرت در عربستان سعودی بود.

***

فرانسه خواهان توسعه تعاملات علمی با ایران در تمامی زمینه ها به اخص با حمایت از شرکت پژوهشگران فرانسوی در همایش های علمی در ایران یا محققین ایرانی در فرانسه است.

برای دریافت ایمیل اطلاع رسانی فعالیت ها و رویدادهای شبکه همکاری فرانسوی در ایران، پیامی به آدرس ذیل ارسال کنید :
scac.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr
JPEG
PNG

Dernière modification : 07/01/2020

بالای صفحه