علمی و دانشگاهی – شروع کارگاه آموزشی ریاضی در زمینه جبر، در اصفهان

از دوشنبه 19 فروردین 1398 مدرسه مرکز بین المللی ریاضیات محض و کاربردی در زمینه جبر، شروع شد و تا دوشنبه 26 فروردین 1398 در دانشگاه اصفهان ادامه دارد. در پی آن مجموعه سخنرانی هایی از 27 تا 30 فروردین 1398 در همین دانشگاه برگزار خواهد شد.

هدف این رویداد بین المللی، تعامل درباره پژوهش های صورت گرفته در زمینه ریاضیات در جامعه علمی ایران و منطقه است. این مرکز هرساله حدود بیست مدرسه در کشورهایی برگزار می کند که در زمینه تحقیقات ریاضی با پویایی در حال توسعه هستند.

پروفسور برنارد کلر، استاد دانشگاه پاریس-دیدرو، و پییر-گی پلاموندون، استادیار دانشگاه پاریس-سود و پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه، در میان ریاضیدانان برجسته حاضر در این مدرسه هستند.

سفارت فرانسه از برگزاری مدرسه های این مرکز در ایران حمایت می نماید و ریاضیات جزو اولویت های همکاری علمی و فنی میان ایران و فرانسه است.

هرساله سفارت فرانسه در ایران برای شرکت دانشجویان مستعد ایرانی در مدرسه ریاضیاتی که بنیاد علوم ریاضی پاریس برگزار می کند، اعتبار مالی در نظر می گیرد.

آیا تمایل دارید تحصیلات خود را در فرانسه ادامه دهید ؟ به توصیه های مادر پایگاه اینترنتی سفارت فرانسه در ایران توجه و به صفحه اینترنتی کامپوس فرانس ایران مراجعه فرمائید.

برای دریافت ایمیل اطلاع رسانی فعالیت ها و رویدادهای شبکه همکاری فرانسوی در ایران، پیامی به آدرس ذیل ارسال نمائید :

scac.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr
JPEG

Dernière modification : 07/01/2020

بالای صفحه