علمی و دانشگاهی – شرکت فرانسه در دومین کنگره بین المللی جندی شاپور

از سفارت فرانسه در ایران برای شرکت در دومین کنگره بین المللی جندی شاپور که روزهای 7 و 8 اسفند 1397 در شهر دزفول برگزار شد، دعوت بعمل آمد.

این کنگره بزرگداشتی بود بر دانشگاه موقر جندی شاپور که در عهد ساسانی بنا شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیاست.

از شخصیت های علمی فرانسه دعوت شد تا در حضور آقای منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و آقای سید ضیا هاشمی، مدیر آژانس خبرگزاری رسمی ایران، و دیگر شرکت کنندگان به سخنرانی بپردازند.

سخنرانی پژوهشگران فرانسوی، از جمله پروفسور رشدی راشد، تاریخ شناس علوم و استاد برجسته مرکز ملی پژوهش علمی فرانسه، و پروفسور فرانسیس ریشار، متخصص ایران، با استقبال خاصی مواجه شد.

ایشان در مورد میراث این آکادمی موقر صحبت کردند که آموزش پزشکی، فلسفه، ادیان و علوم آن به شهر جندی شاپور اجازه داد یکی از بزرگترین مراکز علمی دنیا باشد.

به افتخار این میراث، سفارت فرانسه در ایران در سال 2005 برنامه جندی شاپور را راه اندازی کرد که برنامه ای است عالی با حمایت مالی مشترک ایران و فرانسه. سالانه 30 پروژه مشترک گروه های پژوهشی فرانسوی و ایرانی مورد حمایت این برنامه قرار می گیرند. با همکاری طرف ایرانی، یعنی مرکز همکاری و مطالعات علمی بین المللی، این برنامه تسهیلات مالی ماموریت هایی برای پژوهشگران فرانسوی و ایرانی در هر دو کشور را تامین می کند.

در حاشیه این کنگره، وابسته همکاری علمی و فنی به همراه مسئول امور علمی و دانشگاهی سفارت فرانسه در ایران به معرفی تسهیلاتی که سفارت در اختیار دانشجویان و پژوهشگران ایرانی برای انجام دوره های پژوهشی در فرانسه می گذارد، به ویژه برنامه های همکاری دوجانبه (اعم از بورس ها، برنامه عالی جندی شاپور، برنامه جندی شاپور پلاس و غیره) برای رئیس دانشگاه جندی شاپور، آقای عصاری و مدیر روابط بین المللی این دانشگاه، آقای عطاریان پرداختند.

آیا تمایل دارید تحصیلات خود را در فرانسه ادامه دهید ؟ بهتوصیه های ما در پایگاه اینترنتی سفارت فرانسه در ایران توجه فرمائید.

برای دریافت ایمیل اطلاع رسانی فعالیت ها و رویدادهای شبکه همکاری فرانسوی در ایران، پیامی به آدرس ذیل ارسال کنید :
scac.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr
JPEG
JPEG
JPEG

Dernière modification : 06/03/2019

بالای صفحه