علمی و دانشگاهی – شرکت فرانسه در سومین دوره دوسالانه ترکیبیات و انفورماتیک در پژوهشگاه دانش های بنیادی

اریک بالاندرو، استادیاردانشگاه بوردو و پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات فرانسه، با حمایت سفارت فرانسه در ایران از 27 الی 29 فروردین 1398 در سومین دوره دوسالانه ترکیبیات و انفورماتیک پژوهشگاه دانش های بنیادی در تهران شرکت می کند.

این همایش بین المللی با هدف گردهم آوردن اساتید و پژوهشگران و کارشناسان تمامی زمینه های ریاضیات ترکیبات و انفورماتیک نظری، برای بحث و بررسی آخرین دستاوردها و شناسائی زمینه های پژوهشی آتی در این حوزه حائز اهمیت برگزار می شود.

به این مناسبت، آقای بالاندرو به معرفی مساله « صفرهای ترکیبیات » آلون می پردازد که اواخر دهه نود میلادی مطرح شد.

این همایش سی امین سالگرد تاسیس پژوهشگاه دانش های بنیادی و همچنین هشتادمین سالروز تولد یکی از بنیانگذاران آن، پروفسور غلامرضا برادران خسروشاهی را نیز جشن می گیرد.

***

حوزه ریاضیات یکی از اولویتهای همکاری علمی، فنی و دانشگاهی میان ایران و فرانسه است.

پژوهشگاه دانش های بنیادی ایران پروژه ای مشترک با یک لابراتوآر فرانسوی دارد که از حمایتبرنامه جندی شاپور بهرمند است.

این برنامه عالی که اعتبارات آن توسط دو کشور تامین می شود، هر ساله از 30 پروژه مشترک علمی گروه های پژوهشی فرانسوی و ایرانی حمایت می نماید. این برنامه با همکاری مرکز بین المللی همکاری و مطالعات علمی ایران، امکان تامین مالی ماموریت های دانشمندان ایرانی و فرانسوی در دو کشور را فراهم می آورد.

سفارت فرانسه در ایران هرساله تسهیلات مالی برای شرکت دانشجویان ایرانی مستعد در مدرسه ریاضیات برگزار شده توسط بنیاد علوم ریاضی پاریس تخصیص می دهد.

آیا تمایل دارید تحصیلات خود را در فرانسه ادامه دهید ؟ به توصیه های مادر پایگاه اینترنتی سفارت فرانسه در ایران توجه فرمائید و به صفحات کامپوس فرانس ایران مراجعه کنید.

برای دریافت ایمیل اطلاع رسانی فعالیت ها و رویدادهای شبکه همکاری فرانسوی در ایران، پیامی به آدرس ذیل ارسال نمائید :
scac.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr
JPEG

Dernière modification : 07/01/2020

بالای صفحه