علمی و دانشگاهی – طرح راه اندازی رشته حقوق به زبان فرانسه در دانشگاه شهید بهشتی : بازدید هیاتی متشکل از چند دانشگاه فرانسوی

در قالب طرح راه اندازی رشته حقوق به زبان فرانسه در دانشگاه شهید بهشتی، هیاتی متشکل از نمایندگان چند دانشگاه دست اندرکار این همکاری روز سوم اردیبهشت 1398 به تهران آمدند.

رایزن همکاری و اقدام فرهنگی سفارت فرانسه در ایران و نمایندگان دانشگاه های نانت و تور، مورد استقبال آقای دکتر ابراهیم بیک زاده، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی و آقای دکتر سعید شیرانی، مدیر روابط بین الملل این دانشگاه، واقع شدند. طی این بازدید، ایشان درباره اجرای رشته مذکور برپایه نمونه آموزشی تهیه شده توسط اعضای کنسرسیوم و دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی گفتگو کردند.

هدف از راه اندازی این رشته، تربیت حقوقدان های دوزبانه مسلط به فارسی و فرانسه از خلال گذراندن دوره کارشناسی ارشد حقوق بین الملل در دانشگاه شهید بهشتی از سپتامبر 2019 است.

این طرح که توسط سفارت فرانسه در ایران، دانشگاه شهید بهشتی و هیاتی متشکل از دانشگاه های فرانسوی اعم ازلومیر لیون 2، نانت، سوربن-پانتئون پاریس 1، استراسبورگ، تور فرانسوآ رابله اجرا می شود و از حمایت آژانس دانشگاهی فرانسه زبان بهرمند است.

زبان فرانسه یکی ار اولویت های همکاری میان ایران و فرانسه است. سفارت فرانسه در ایران با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و آژانس دانشگاهی فرانسه زبان، روزهای سوم و چهارم تیر 1398 همایشی بین المللی به زبان فرانسه را در دانشگاه تهران برگزار می کنند.

این همایش با هدف تحکیم روابط میان مراکز آموزش عالی کشورهای فرانسه زبان و ایران، افزایش جابجایی دانشجو و دانشمند و توسعه برنامه های جدید همکاری برگزار می شود

* * *

آیا تمایل دارید تحصیلات خود را در فرانسه ادامه دهید ؟ به توصیه های ما در پایگاه اینترنتی سفارت فرانسه در ایران توجه فرمائید.

برای دریافت ایمیل اطلاع رسانی فعالیت ها و رویدادهای شبکه همکاری فرانسوی در ایران، پیامی به آدرس ذیل ارسال کنید :
scac.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr
JPEGمذاکرات درباره بازگشایی رشته حقوق در دانشگاه شهید بهشتی به زبان فرانسه

Dernière modification : 07/01/2020

بالای صفحه