نمایشگاه " لوور در تهران" در موزه ملی ایران از 5 مارس (14 اسفند 1396) تا 8 ژوئن (18 خرداد 1397)

نمایشگاه " لوور در تهران" در موزه ملی ایران از 5 مارس (14 اسفند 1396) تا 8 ژوئن (18 خرداد 1397)

آقای ژان ایو لودریان، وزیر اروپا و امور خارجه فرانسه در تاریخ 5 مارس (14 اسفند) نمایشگاه بی نظیر "موزه لوور در تهران- گنجینه مجموعه های ملی فرانسه" را در حضور آقای ژان لوک مارتینز، رئیس موزه لوور، در موزه ملی ایران افتتاح خواهد کرد.

بدین تریتیب ایرانیان می توانند حتی در تهران از بیش از پنجاه شاهکار جهانی بازدید کرده و از این طریق با تاریخ لوور آشنا شوند. همچنین در این نمایشگاه آثاری چون " مجسمه پادیمائس با لوح هروس در دست" اثری از مصر باستان قرن چهارم قبل از میلاد مسیح و یا "مینرو"(Minerve) اثری از قرن دوم بعد از میلاد مسیح که نمونه ای بسیار بارز از مجسمه سازی روم باستان می باشد، به نمایش درخواهند آمد.

این نمایشگاه که نتیجه یک همکاری مثال زدنی بین موزه لوور و موزه ملی ایران می باشد، گامی دیگر در چهارچوب قراردادی است که بین موزه لوور و سازمان میراث فرهنگی ایران در سفر ژانویه 2016 آقای روحانی به پاریس به امضا رسید.

این اقدام نمونه ای برجسته از پویایی روابط فرهنگی و علمی بین دو کشور به حساب می آید.
در همین راستا، در 27 مارس سال جاری (7 فروردین 1397)، در موزه لوور لانس، نمایشگاه مهمی از هنر دوره قاجار به نام " امپراطوری گلهای سرخ. شاهکارهایی از هنر ایرانی قرن نوزدهم" بر پا خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد نمایشگاه موزه ملی ایران به این آدرس مراجعه کنید:

نمایشگاه موزه ملی ایران

برای اطلاعات بیشتر در مورد موزه " امپراطوری گلهای سرخ" به این آدرس مراجعه کنید:

" امپراطوری گلهای سرخ"
PNG ابولهول (مصر قرن چهارم بعد از میلاد مسیح)

Dernière modification : 01/03/2018

بالای صفحه