ژان مارک ارو در تهران (11 و 12 بهمن 1395)

آقای ژان مارک ارو 11 و 12 بهمن به ایران سفر کرد. او مورد استقبال آقای روحانی قرار گرفته و با همتای خود آقای محمد جواد ظریف، آقای علی لاریجانی رئیس مجلس، و دریادار علی شمخانی, دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.
آقای ژان مارک ارو با مخاطبان خویش در خصوص اجرای برجام که در 14 ژوئیه 2015 تصویب شد، به جمع بندی رسید، قراردادی که فرانسه در تصویب آن مشارکت فعال داشت. او روی اهمیت رعایت دقیق تعهدات تمام طرفهای برجام تاکید ورزید.
اولین جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی فرانسه و ایران به ریاست وزیر امور خارجه و گسترش بین المللی فرانسه و همتای ایرانی اش تشکیل شد. هیاتی متشکل از 60 شرکت فرانسوی آقای ارو را همراهی می کرد که تعدادی از این شرکت ها با شرکای ایرانی شان قراردادهایی را به امضا رساندند. این سفر همچنین فرصت گفتگو راجع به همکاری دو جانبه در زمینه تحقیق، آموزش عالی، و فرهنگ را فراهم ساخت.
آقای ژان مارک ارو از نقش ایران در منطقه بویژه در بحران های سوریه، یمن و عراق سخن گفت. او دوباره تاکید کرد که درگیری در این کشورها باید از راه سیاسی حل و فصل شود تا بدین وسیله خاورمیانه بتواند مسیر صلح و ثبات را باز یابد و نبرد علیه تروریسم را تقویت بخشد.
در پایان وزیر امور خارجه فرانسه از اصلاحاتی در روند صدور ویزا در تهران برای سال 2017 به منظور بهبود شرایط پذیرش تقاضاها، کاهش زمان انتظارقرار ویزا و در نتیجه دو برابر شدن ظرفیت صدور ویزا خبر داد.
پیام آقای ژان مارک ارو در روزنامه ایران 11 بهمن
JPEG

Dernière modification : 02/02/2017

بالای صفحه