• 11 اوت 2019

  (ایران - بیانیه ژان ایو لودریان، وزیر اروپا و امور خارجه (۱۸ مرداد ۱۳۹۸

  “فرانسه در مورد ایران با حاکمیت تمام موضع گیری می کند. فرانسه قویا به صلح و امنیت منطقه متعهد می باشد، این کشور متعهد است که تنش زدایی از بحرانها را میسر سازد و برای این امر نیازی به هیچ مجوزی ندارد.
  فرانسه به برجام که مانع اشاعه هسته ای است، وفادار است. این کشور مانند دیگر طرفها به جز ایالات متحده به امضای خود (پای برجام) احترام میگذارد و از ایران قویا درخواست می کند که به اجرای تعهداتش باز گردد.
  افزایش تنش ها نیازمند ابتکاراتی سیاسی (...)

 • 24 ژوئيه 2019

  سفر آقای عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، به فرانسه (اول مرداد)

  سخنگوی وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه در تاریخ اول مرداد به موضوع سفر آقای عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به فرانسه پرداخت

 • 15 ژوئيه 2019

  بیانیه سه کشور اروپایی درباره برجام (14 ژوییه 2019 )

  فرانسه ، آلمان و بریتانیا بار دیگر بر پای بندی خود به برجام تاکید کردند
  در یک بیانیه مشترک ، فرانسه، آلمان و بریتانیا تاکید کردند که:‌
  ما ، رهبران فرانسه، آلمان و بریتانیا که منافع امنیتی مشترکی به خصوص درباره پابرجا نگه داشتن نظام عدم اشاعه سلاح های هسته ای داریم ، پای بندی خود به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را که چهار سال پیش و در تاریخ ‌۱۴ ژوﺌیه ۲۰۱۵ با ایران مورد موافقت قرار گرفت مورد تاکید قرار می دهیم.
  از سال ۲۰۰۳ ، ما سه کشور (...)

 • 17 ژوئن 2019

  سفیر فرانسه فیلیپ تیه بو، استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور حسن روحانی نمود (27 خرداد 1398)

  جناب آقای فیلیپ تیه بو، سفیر جدید فرانسه در ایران، دوشنبه 17 ژوئن ]27 خرداد[ استوارنامه خود را تقدیم جناب آقای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران نمود.

 • 13 ژوئن 2019

  بیانیه سفرای سه کشور اروپایی پس از پایان جلسه های کارشناسی در تهران

  سفرای بریتانیا، فرانسه و آلمان در ایران این هفته پذیرای نماینده های اینستکس وهمچنین کارشناسان فنی سه کشوراروپایی بودند که برای دیدار و گفتگو با کارشناسان و همتاهای مربوطه ایرانی خود به تهران سفر کرده بودند.

  اخبار